Joogaa Live-musiikilla
- victorpaul63
- 26.7.2024
- 1 min käytetty lukemiseen
26.10. klo 14–15.30

Joogaa live-musiikilla
26.10. klo 14–15.30
Ensimmäinen joogatunti pidettiin 14.9. – Kiitos kaikille osallistujille! Seuraava tunti järjestetään sunnuntaina 26.10. Tervetuloa!
Tervetuloa joogatunnille, jossa liike ja elävä musiikki sulautuvat virtaavaksi kokonaisuudeksi!
Kaksi pianistia soittaa yhdessä pianomusiikin kauneimpia kappaleita Bachista Scarlattiin, Mozartista Beethoveniin ja Debussysta Raveliin.
Joogatunnin ohjaaja Pauliina Hauta-aho on huilisti, opettaja ja kulttuurituottaja, jolla on yli 20 vuoden kokemus joogan harjoittamisesta. Hän on perehtynyt monipuolisesti eri joogamuotoihin ja yhdistää nyt kahden pianistin kanssa osaamisensa tuodakseen joogaan uudenlaisen ulottuvuuden. Vuonna 2025 Pauliina alkoi ohjata joogaa live-musiikilla – joogaa, jossa elävä musiikki luo rauhallisen tunnelman, auttaa keskittymään sekä kannattelee liikettä ja hengitystä.
Ota mukaan oma joogamatto sekä vesipullo ja päälle lämpimät kiristämättömät vaatteet.
Tämä lempeä jooga sopii kaikille, tervetuloa!
Joogaohjaaja: Pauliina Hauta-aho Pianisteina: Kaarina Ahokas sekä Laura Attila
Hinta: 20 € NetTicket Paikkoja on rajoitetusti.
Pianisti Kaarina Ahokas valmistui musiikin maisteriksi vuonna 1990 Sibelius-Akatemiasta. Kaarina työskentelee pianonsoiton opettajana Musik- och kulturskolan Sandelsissa, joka on ruotsinkielinen musiikkiopisto Helsingin Töölössä. Muusikkona hän on esiintynyt eri kamarimusiikkikokoonpanoissa sekä laulajien ja kuorojen kanssa. Joogaa hän on harrastanut myös itse.
Pianisti Laura Attila valmistui Sibelius-Akatemiasta musiikin maisteriksi vuonna 1996 ja musiikin lisensiaatiksi vuonna 2001. Hän työskentelee pianonsoiton opettajana ja säestäjänä Porvoonseudun musiikkiopiston Sipoon toimipisteessä. Laura esiintyy mielellään sekä toisten instrumentalistien että laulajien partnerina. Jooga kuuluu hänen vakituisiin harrastuksiinsa.
Kommentit